piątek, 28 marca 2014

Zagadka i trochę wiosny w piątek

Nad tym haftem ostatnio się trudzę. Obrazek jest niewielki 18x24 cm, ale to haft gobelinowy, więc dłubanina, która wolno postępuje do przodu. Prezentuję fragment. Zagadka Co przedstawia dalsza część obrazka? Nie trudno będzie to odgadnąć patrząc na tę chałupkę, dlatego wprowadzam pewne utrudnienie. Oprócz rzeczownika należy podać określenie czyli przymiotnik według własnej fantazji. Zobaczymy kto będzie najbliżej prawdy. Jeżeli to ...., to jakie? Rozwiązanie nastąpi w przyszłym tygodniu. Mam nadzieję wtedy pokazać cały obrazek.
Ten deser pokazuje tylko dlatego, że lubię fotografować tego typu "obiekty". Dziś nie będzie przepisu...
Trochę wiosny...Pąki kasztanowca.
Fiołeczki kwitną stadami przy drogach i dróżkach...
Podbiały w mokrym rowie. I znowu jak co tydzień mamy piątek. Miłego dnia, udanego weekendu. Dziękuję za odwiedziny na moim blogu i dotychczasowe komentarze. Pozdrawiam Wszystkich serdecznie.

8 komentarzy :

 1. Hmm... obstawiam, że w dalszej części obrazka jest... tak zwany pierwszy plan, czyli drewniany płotek oraz gałązki z wiatami wiśni.
  Masz piękne kielichy na deser i wspaniale uchwyciłaś tę kompozycję!
  Uwielbiam wiosnę... i budzące się z nią życie ;-))

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki Karolino! Na razie ani słowa o obrazku-za tydzień powiem więcej. Miłego dnia, pięknego weekendu Ci życzę!

  OdpowiedzUsuń
 3. Hm ...szczerze mówiąc to nie wiem co może być dalej. Obrazek sielski z wieżyczką , która mi przypomina kościół ale może to być też baszta a może latarnia morska :) Kierowałabym się tą wieżyczką odgadując co dalej...może droga z polnymi kwiatkami , albo jakiś zbiornik wodny ? O Mateńko ale dałaś nam pole do popisu :)
  Wiosna jest cudowna, dziś na spacerze z Nero właśnie tak sobie o niej pomyślałam widząc budzącą się do życia przyrodę. Mnie również przypadł do gustu pucharek na deser:) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I o to chodzi Ino, żeby trochę pogłówkować, bo wiosna jest piękna, ale po zimie trochę człek się zasiedział i teraz potrzebuje choćby niewielkiego pobudzenia. Przynajmniej ja tak mam. Planuję, planuję, a z realizacją jest czasem problem. Widzę, że Nero wychodzi już na spacerki, a Ty razem z nim! Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 4. Mam wrażenie, że obrazek przedstawia chyba jakiś wiejski pejzaż, domki i wieżyczkę kościółka lub jakiegoś małego zameczku. Może to być również wiejski dworek, myślę więc że na pierwszym planie jest wąska dróżka biegnąca pośród ukwieconych łąk.
  Pozdrawiam serdecznie :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak się cieszę, że zadałam tę zagadkę, Beatko. Można pofantazjować i te fantazje są takie śliczne! Pozdrawiam serdecznie

   Usuń
 5. A za domkiem latarnia morska, tak mi się skojarzyło choć to kompletnie tam nie pasuje. No, ale jak człowiek nienormalny to ma też i takie skojarzenia:D:D:D:D:D Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nienormalny w pozytywnym znaczeniu. Ostatnio oglądałam film i było tam takie zdanie. " Ona jest niesamowita! Nic mnie tak nie zachwyca jak ludzie tak dziwni jak ja."Dzięki za udział w zgadywance! Pod koniec przyszłego tygodnia wszystko się wyjaśni! Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń