wtorek, 8 października 2013

Kalina latem i fantastyczne grupy turystyczne

Właśnie otrzymałam wyjątkowo udane zdjęcie mojej wnuczki Kaliny. Zostało zrobione latem przez Iwonkę. Cóż mój weekend właściwie minął...Widzę, że zaglądacie do mnie a tu puchy- ani ciekawych prac, ani przepisów. Ale niedługo mam nadzieję to zmienić, bo za dwa tygodnie idę na zasłużony urlop.
Okno w kolegiacie na parterze. Miałam ostatnio kilka niesamowitych grup zwiedzających. Któregoś dnia właściwie na cito zapowiedzieli się Franciszkanie. Myślę sobie- pewnie kilkanaście osób. Przychodzę a tu dwa autokary. 100 gimnazjalistów ze szkoły katolickiej i z 10 opiekunów. Nie obsługiwałam jeszcze tak licznej grupy na raz. Usadziłam wszystkich w ławkach i miałam spokój przez 45 minut , ale gdy skończyłam uszły ze mnie resztki powietrza. Byłam wykończona i nawet nie zauważyłam jak grupa chłopców weszła za pulpit na prezbiterium. Usłyszałam, że są nieprawdopodobnie rozbawieni- Co jest, chłopcy, schodzić mi z stamtąd ! - " Bo proszę panią tam jest napisane, że msza za Jana Kamińskiego( imię i nazwisko zmienione) po pogrzebie. A my mamy kolegę , który się tak nazywa..." I po chwili pchają w moją stronę zawstydzonego chłopaka- " To jest właśnie Jan Kamiński!" Oj młodość, młodość. W sobotę z kolei Krasnal podesłał mi autokar harlejowców. Zaczęłam oprowadzanie najpierw dookoła kolegiaty. I to była dopiero "jazda". Żartom i komentarzom nie było końca, drążenie ,uwagi typu- "Przy nas pani nie zginie" " Wreszcie mówi pani do rzeczy" itp. Cięte, zabawne riposty wyeksploatowały mnie doszczętnie...Chwila oddechu i wnętrze kolegiaty. Zajęli miejsca , spokój i pełna koncentracja przez pół godziny. ( Skądinąd to niesamowicie inteligentni, wyrobieni intelektualnie ludzie) Dopiero kiedy przyszło się "spowiadać" w konfesjonale dla trędowatych- były salwy śmiechu. Jeden do drugiego- " Nieeenawidze cię!!!" Zabawni , fantastyczni... !!! To chyba tyle na dziś. Zrobiła się wreszcie złota polska jesień, oby jak najdłużej cieszyła oczy i serca. Pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie. Dziękuję za miłe komentarze! Iza

7 komentarzy :

 1. Zdjęcie wnuczki rzeczywiście jest bardzo udane, śliczna z niej dziewczynka :) Domyślam się, że masz bardzo ciekawą pracę i świetny kontakt z ludźmi. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Beatko ! Sama jestem czasem zaskoczona jak wielką frajdę sprawiam mi ta praca!

   Usuń
 2. Urocza dziewczynka :) Ja ciągle w oczekiwaniu na wnuki :) Iza fantastyczne anegdotki z Twojej pracy, liczę na więcej bo czytanie Twoich opowieści poprawia mi nastrój. Serdeczności ślę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Doczekasz się Ino i na wnuki! Cieszę się, że lubisz czytać moje posty i poprawiają Ci one humor. To duży komplement- dziękuję!!! Pozdrawiam

   Usuń
 3. Śliczna, a usteczka ma po dziadku Wojtusiu:) ola

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zdjęcie jest naprawdę piękne i Kalisia urocza. A Wojtek się ucieszył. Pozdrawiam

   Usuń
 4. Śliczna, a usteczka ma po dziadku Wojtusiu:) ola

  OdpowiedzUsuń