poniedziałek, 28 kwietnia 2014

Wycieczka w Niedzielę Bożego Miłosierdzia

Wczoraj odbyła się kanonizacja Jana Pawła II. Jedno zdanie, dźwięczy mi ciągle w uszach- " Nie można poznać drugiego człowieka bez Chrystusa" Udowadniał to zdanie przez całe swoje życie. A każdy wierzący człowiek - przyznaje -tak, tak jest w istocie.
Nie przypadkiem kanonizacja odbyła się właśnie wczoraj, w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, Niedziele Bożego Miłosierdzia. Ojciec Krystyn wygłosił piękne kazanie o Bożym Miłosierdziu. Pogoda piękna była, więc zadecydowałam - po południu jedziemy do Swinic Warckich. Znajdują się one 20 km na zachód od Łęczycy. A tam Sanktuarium Urodzenia i Chrztu św. Faustyny.
Wnętrze Kościoła
Wnętrze domu rodzinnego- muzeum św. Faustyny Kowalskiej w Głogowcu.
Wczoraj przeglądałam te zdjęcia na aparacie. Co za baba wlazła mi w kadr?! Nie mnie , a mojemu mężowi. Ta baba to ja.
Kapliczka na podwórku w Głogowcu. Ach, świat jest mały. I kogóż to spotkałam na dziedzińcu w Głogowcu w charakterystycznym czerwonym polarze?! Kolega pracował, a ja tam byłam prywatnie. To tyle. Po drodze zrobiłam jeszcze kilka zdjęć, które zaprezentuję w najbliższym czasie. Pochmurnie dziś... Życzę Wam miłego dnia i udanego tygodnia. Dziękuję za odwiedziny i komentarze.

6 komentarzy :

 1. Wspaniałą uroczystość mieliśmy wczoraj:) Z chęcią zapoznam sie z informacjami o Głogowcu:) Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wczorajszy dzień był wyjątkowy i na zawsze zostanie w mojej pamięci. Niedziela Bożego Miłosierdzia od dawna jest dla mnie magiczną niedzielą....fantastyczną wycieczkę sobie zrobiliście, nie byłam nigdy w Głogowcu, miło więc zobaczyć go chociaż na zdjęciach. Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Byłam tam osobiście dwa lata temu, oglądałam te miejsca, które pokazujesz, a siostra zakonna przybliżyła historię życia Faustyny! Miłego tygodnia!

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeszcze nigdy tam nie byłam.... Wycieczkę mieliście przesympatyczną! I w moim domu ta Niedziela Bożego Miłosierdzia była zawsze szczególnie rodzinna ;-))

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak, niedziela była wyjątkowym dniem! Wiesz, że nie wiedziałam o tym Sanktuarium?

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzięki za małą lekcje o siostrze Faustynie.. Bardzo lubię obraz będący jej wizją.. :)

  OdpowiedzUsuń