niedziela, 4 sierpnia 2013

Szlak zamkniętych zabytków

Żnin. Urocze miasteczko na Pałukach.
Wybraliśmy się do Muzeum Sztuki Sakralnej. Niestety nieczynne, zamknięte na głucho.
Muzeum kolejki wąskotorowej w Wenecji oglądaliśmy z zewnątrz. Bilet w cenie 8 zł. od osoby. Nie jestem fanką takich atrakcji.
Opactwo Benedyktynów w Mogilnie. Tam zostali przeniesieni Benedyktyni z Tumu około roku 1140. Aktualnie kościół Opactwa w remoncie.
Klasztor otoczony jest jeziorem. Piękne położenie!!!Ach, gdyby tak Tum miał w obwodzie takie jezioro... A tak upały ciągną ludzi nad wodę i u nas turystów teraz mniej. Pozdrawiam Wszystkich serdecznie. Życzę dobrej niedzieli i udanego początku nowego tygodnia.

4 komentarze :

 1. Witam po urlopie, a co taki kawał od domu robiliście? My też zwiedziliśmy parę ciekawych miejsc. Faktem jest, żeby przydała sie jakaś fajna woda. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Andrzej, cieszę się ,że wypoczywaliście, ale jeszcze bardziej cieszę się ,że już macie po urlopie, bo znowu jesteś i komentujesz. My niestety mam tylko moje poniedziałkowo- wtorkowe weekendy i też próbujemy wtedy gdzieś na krótko wyjechać i odpocząć.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Widzę, że zawitałaś w niedalekie ode mnie okolice,do Żnina mam 50 km, a do Mogilna ok.20km - bywam tam.Znam wszystkie przedstawione przez Ciebie miejsca, mam nadzieję, że zwiedzanie było przyjemne!Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Obydwa miasteczka- i Żnin , i Mogilno- urocze. Żałuję tylko, że nie udało się zwiedzić Opactwa. Ja przy każdym oprowadzaniu w Tumie mówię, że nasi Benedyktyni zostali przeniesieni do Mogilna. I tak bardzo chciałam zobaczyć to miejsce. A wygląda, że to dopiero początek remontu kościoła w Mogilnie. Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń