piątek, 8 lipca 2016

Szydełkowa rabatka

Witajcie, dziękuję Wszystkim za obecność, komentarze, zaglądanie, czytanie. Dziś znowu będzie o kwiatkach, kwiatuszkach, książce...
Moja szydełkowa rabatka na tablicy korkowej. Mam jeszcze różne pomysły, jak ją wzbogacić,ale póki co jest tyle.
Petunie hodowane z nasion w tym roku się udały. Na zdjęciu odmiana pomponowa.
Przed wejściem do domu.
Wreszcie udało się wyhodować pelargonię łososiową. Moje pelargonie z nasion dopiero zaczynają kwitnąć. Zaprezentuję je innym razem.
Obecnie czytam kolejną książkę Zdenka Pluhara " O szóstej wieczór w Astorii" Notka na odwrocie głosi: Powieść ta jest swego rodzaju hołdem złożonym wartościom ludzkim, jakie dzisiaj powoli idą w zapomnienie. Szlachetność, prawość, odwaga cywilna, odpowiedzialność, koleżeństwo, gotowość niesienia pomocy innym- oto cnoty, które wpaja bohater książki, profesor Krczma, siódemce bliskich mu absolwentów gimnazjum praskiego. Treść książki stanowią powikłane losy tych młodych ludzi, ich miłości, zdrady, rozczarowania, a przede wszystkim postawy moralne na tle historycznych wydarzeń, jakie zachodzą w Czechosłowacji po wojnie."
I oczywiście cytat. Toast weselny profesora Krczmy: " Parze startującej do wspólnego życia życzy się rzeczy nieziszczalnej: nie kończącego się szczęścia.Życie jednakże trwa dziesiątki lat, a prawdziwe szczęście w tym życiu mierzy się na minuty. Są ludzie, którzy nie zaznali go w ogóle.Może los im nie sprzyjał, ale raczej nie umieli patrzeć...przede wszystkim sercem. Jestem jednak przekonany, że przy odrobinie mądrości życie bardzo często może być radością, trzeba tylko spełnić co najmniej trzy warunki: Kochać ludzi, kochać swoją pracę i nigdy, w najtrudniejszej nawet sytuacji, nie tracić poczucia humoru. Tęczy i szczęścia nigdy podobno nie widzimy nad własną głową, lecz jedynie nad cudzą.Ale szczęście nie spotyka tych, którzy je sobie planują i którzy zazdroszczą go innym. Toteż zamiast szczęścia życzę wam czegoś innego: wielkości ducha, a szczęście przyjdzie samo." To tyle. Udanego weekendu Wam życzę.

8 komentarzy :

 1. Mądre słowa,co nam pisane to będzie :)
  Twoja rabatka na tablicy jest fantastyczna,kwiatki zawsze umilają nam życie.
  Pozdrawiam Izo cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczne rabatki i te szydełkowe i te pachnące. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Urocze petunie i książka godna przeczytania:) Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Rabata jest cudowna.Kwiaty masz piękne. Serdecznie pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Śliczne szydełkowe kwiaty zakwitły na korkowej łące :)
  Bardzo piękny cytat wybrałaś.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Piekne kwiaty te wychodowane jak rowniez te szydelkowe . Super dekoracja

  OdpowiedzUsuń
 7. Cóż ja widzę! Dublińskie pozdrowienia :) dzięki za ten awans.
  Kwiatki masz przepiękne! Szydełkowe również.

  OdpowiedzUsuń
 8. Przepiękne kwiaty :-) Te wyhodowane z nasionek sprawiają jeszcze większą radość... prawda...?
  Surfinia pomponiasta jest najpiękniejsza !
  Bardzo ciekawy cytat - zgadzam się z nim w 100 %. Przeważnie życzę wszystkim szczęścia może właśnie dlatego, że nie zauważają go... a mają go tak blisko.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń