piątek, 16 października 2015

Podkładki w energetycznych kolorach

Jesień zagościła na dobre. Na dworze mokro, ciepło, mgliście...Czas zaopatrzyć dom w soczyste kolory poprawiające nastrój. Na zdjęciu szydełkowe listki z kolorowych melanży, które robiłam w ubiegłych latach i podkładki z bawełnianego melanżu.( bawełna Alize) Początkowo miałam je zamiar krochmalić i ramować, ale doszłam do wniosku,że bawełna jest dość gruba, "uleży się". Odprasowałam je tylko delikatnie. Na pranie, krochmalenie, ramowanie przyjdzie jeszcze czas. Te zabiegi wpływają na wygląd i strukturę nici, kolory szarzeją...więc teraz wole nacieszyć oczy świeżo zrobionymi podkładkami.
Robiąc te podkładki byłam zachwycona, tym w jaki sposób tworzy się barwna mozaika kolorów.
Tu inna wersja tego samego.
W swojej biblioteczce mam książki, które przeczytałam zaraz po kupieniu i takie, które czekały( lub czekają) na swój właściwy moment. Książkę Byron Katie i Stephena Mitchell "Radość każdego dnia" wzięłam do ręki dopiero teraz, choć kupiłam ją rok, albo i więcej temu w EMPiK. A oto pewien fragment z niej "Zrób to, co powinieneś,a następnie się usuń.Jedyna droga do spokoju W świecie panuje naturalna równowaga.Jeśli popadasz w skrajność,życie życzliwie przywróci cię do równowagi.Co się wznosi do góry, musi opaść, a co opada, musi się wznieść.Wznoszenie się i opadanie to różne aspekty tego samego. Tak samo jest z wnętrzem i tym, co na zewnątrz. Większość ludzi sądzi,że świat istnieje na zewnątrz nich. Ich życie toczy się do tyłu, starają się zyskać poczucie bezpieczeństwa i aprobatę, tak jakby dzięki wystarczającej ilości pieniędzy lub pochwał mogli już na zawsze zapewnić sobie szczęście.Lecz nic, co jest poza nami, nie może nam dać tego, czego naprawdę szukamy. Robię, co powinnam , i nie muszę nawet się usuwać, ponieważ przede wszystkim to nigdy nie należało do mnie. Nic do mnie nie należy. Wszystko przychodzi i odchodzi. Poczucie spokoju to otwarte drzwi." To tyle. Cieszę się ,że podobała się relacja z Hubertusa. Bardzo, bardzo dziękuję za komentarze. Może nie być słonecznie w weekend( u mnie według prognoz ma padać) ale życzę Wam pogody ducha i radości serduchach!

9 komentarzy :

 1. Piękne jesienne kolory :-) Podkładki rewelacyjne, a listki śliczne,
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię takie jesienne kolorki. Śliczne podkładki zrobiłaś a listki są rewelacyjne. Udanego weekendu życzę Izo, pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Te podkładki są super! Takie energetyczne i radosne:) I Tobie fajnego weekendowania!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. P.s. Z książkami tez tak mam, że niektóre muszą swoje odczekać bym je przeczytała:D

   Usuń
 4. Izo podkładki są prześliczne,takie jesienne kolory,a do tego te listeczki obok,wszystko razem pięknie się komponuje.
  Też tak mam z książkami niektóre czytam od razu,inne muszą poczekać na swoją kolej.
  Pozdrawiam cieplutko i miłego weekendu życzę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo, bardzo dziękuję,że Jesteście i komentujecie! Pozdrawiam jesiennie

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo, bardzo dziękuję,że Jesteście i komentujecie! Pozdrawiam jesiennie

  OdpowiedzUsuń
 7. Podziwiam cierpliwość do robienia na drutach lub szydełku. Ale z pewnością odpręża :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetne podkładki w jesiennych kolorach.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń