środa, 22 kwietnia 2015

O wiosnie i o książkach

Dziś Dzień Ziemi i 3 urodziny mojego bloga. 40 obserwatorów, 48000 wyświetleń( w ubiegłym roku o tej porze 20000) Ale mniejsza o liczby. Dziękuję Wam za ten kolejny rok na blogu!
Dzisiejszy post będzie o książkach, które ostatnio czytałam
Zagadka. Tytuł książki raczej mało znanego pisarza rosyjskiego. Podpowiedź w tym i następnym zdjęciu.
Spróbujcie zgadnąć na zasadzie skojarzeń, bo zarówno książka jak i autor nie są znani.
Niedawno przeczytałam inspirujący artykuł o Kurcie Vonnegucie. W ostatnim czasie wydano jego" Listy" i biografię " Zdarza się Kurt Vonnegut. Życie" Facet miał niesamowite podejście do życia, jego powiedzenia mogą posłużyć za anegdoty. Pomyślałam- Dlaczego nie przeczytałam dotąd żadnej książki tego autora?! Przygodę z Vonnegutem postanowiłam zacząć od " Rzeźni numer pięć". To historia Billego Pilgrima, młodego rekruta, który przeżywa bombardowanie Drezna, podróżuje w czasie, jest porwany przez kosmitów. Książkę pożyczyłam w bibliotece. Zaczęłam ją przeglądać w samochodzie, jadąc do domu. Kiedy otworzyłam ją na chybił trafił przeczytałam następujący fragment:
"Przybysz z Kosmosu podarował Ziemianom nową Ewangelię. Jezus był w niej naprawdę nikim i stał ością w gardle wielu facetom, którzy mieli znacznie lepsze plecy niż on. Mimo to nadal głosił wszystkie te cudowne i zagadkowe rzeczy, które znamy z innych Ewangelii. Tak więc pewnego dnia ludzie zbawili się, przybijając go do krzyża i wkopując ten krzyż w ziemię. Uczestnicy linczu byli przekonani, że sprawa nie wywoła żadnych następstw(...) I nagle , na chwilę przed śmiercią tego włóczęgi, rozwarły się niebiosa, wśród grzmotów i błyskawic rozległ się głos Boga. Bóg powiedział ludziom, że adoptuje tego włóczęgę, czyniąc go swoim Synem, dając mu wielką władzę i przywileje Syna Stwórcy Wszechświata na wsze czasy. I powiedział Bóg, że od tej chwili będzie karał okrutnie każdego, kto spróbuje znęcać się nad jakimś biedakiem, który nie ma pleców " Tyle Vonnegut. Dziękuję za zaglądanie tutaj, komentarze.

9 komentarzy :

 1. Cudne zdjęcia :-) Uwielbiam wiosnę :-)
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie mam pojęcia co to może być za książka:(

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzień dobry,

  Piękna wiosna na zdjęciach! A co do książki.. to też pustka.
  Pozdrawiam i dużo słońca życzę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciężkoskjarzyć tytuł ksiązki ;(
  Ale zdjęciawiosenne zapierające dech w piersiach.Gratuluję sukcesów blogowych ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratulacje z okazji urodzi bloga :)
  Piękne zdjęcia zrobiłaś.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Liczby nie wazne, zdjecia piekne, kolejnych lat zycze, tytulu ani autora niestety nie moge znalezc, choc juz google zaprzegnelam do pomocy :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Serdecznie gratuluję rocznicy bloga!! Życzę kolejnych tak udanych rocznic ;-)) Posyłam moc pozytywnych myśli ;-))

  OdpowiedzUsuń
 8. Najlepszego z okazji rocznicy bloga i wytrwałości w dalszym jego prowadzeniu! ;)

  OdpowiedzUsuń