poniedziałek, 10 listopada 2014

Poddębice i Ogród Zmysłów

Poddębice, miasteczko liczące 8 tys. mieszkańców, oddalone od Łęczycy o 30 km.
W centrum miasta znajduje się późnorenesansowy kościół św. Katarzyny zbudowany w latach 1610- 1617.
Była niedziela, więc poszłam na mszę. Parafia ma proboszcza i dwóch wikariuszy. Wszyscy bardzo zaangażowani. Pierwsze wrażenie- bardzo dobre.
Poddębice leżą nad rzeką Ner.
Tuż za rynkiem znajduje się renesansowy pałac. Park, który go otacza zawiera wiele instalacji i zwie się " Ogrodem zmysłów" A oto niektóre z atrakcji.
Echo studnie
Wodna ściana.
Amfiteatr.
"Bunkier" pełen luster.
Ruchoma kładka.
Gongi dźwiękowe.
Stary Gostków. Neoklasycystyczny pałac wzniesiony w 1802 roku. Na uwagę zasługuje joński portyk z czterema kolumnami, bogata ornamentyka- gryfy. Napis na fryzie po łacinie: Superanda omnis fortuna ferenda est" - Umieć pogodzić się z losem. Pojechaliśmy w konkretnym celu, a wyszła świetna wycieczka krajoznawcza. Dziękuję za odwiedziny i komentarze. Dobrego tygodnia i przyjemnego świętowana jutro! Pozdrawiam serdecznie.

9 komentarzy :

 1. Piękne zdjęcia z wycieczki,czy mówimy o Poddębicach w woj łódzkim?,bo to niedaleko moich rodzinnych stron:)
  Pozdrawiam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak, Marylko, o tych samych. Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 3. Ogród zmysłów to brzmi zachęcajaco, odwiedzę to miejsce latem bo wtedy chyba jest tam najpiękniej ;-) Buziaki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ino, myślę, że latem dzieci mają tam frajdę, bo jest tam ładny plac zabaw, dużo urządzeń przygotowanych z myślą o dzieciach, których tutaj akurat nie pokazałam. W tym roku jesień jest tak piękna i ciepła, że z przyjemnością tam spacerowałam. Pozdrawiam

   Usuń
 4. o nie! tyle razy przejeżdżałam tamtędy i nigdy nie wpadłam na to by się zatrzymać! No chyba się obrażę na siebie. Ależ tam jest ładnie i fajnie! Ściskam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też byłam zaskoczona! Tyle razy byłam w Poddębicach, a nie widziałam pałacu. Ogród Zmysłów powstał całkiem niedawno. Pozdrawiam cieplutko!

   Usuń
 5. Cudze chwalicie swego nie znacie - nawet nie wiedziałam że jest w Poddebicach taki ogród piękne zdjęcia Iwona pozdrawiam cieplo

  OdpowiedzUsuń
 6. Jest Iwonko i warto się tam wybrać wiosną lub latem z Kaliną i Mają. Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 7. Właśnie wróciłam z Poddębic, wybrałam się z rodziną na termy (polecam) oraz do ogrodu zmysłów... super miejsce! Byłam tam już kilkakrotnie :)

  OdpowiedzUsuń