wtorek, 24 czerwca 2014

Sezon ogórkowy

Cały dzień mam dziś wrażenie jakby to była niedziela...Może to normalne skoro weekend mam w poniedziałek i wtorek. A zatem dziś zdjęcia kolegiaty robione kiedyś wczesnym rankiem.
Bardzo lubię to zdjęcie...
To bylina dąbrówkowata z mojego ogródka, ale nie pamiętam jak się nazywa.
Przetacznik. Człowiek tyle lat żyje i nie wiedział, że są takie urocze rośliny. Ta nazwa zawsze będzie kojarzyć się mnie z autorką podręczników z psychologii...
A to widok na rozległą równinę i kościół w Błoniu.
Bocian na łące przeciąga się...Miałam kiedyś białą papugę- nimfę o pięknym imieniu Roza( ona sama też była piękna) Lubiłam patrzeć jak się przeciąga. Wysuwała jedną łapkę, rozpościerała skrzydło a w jej oczach malował się wtedy błogi, rozkoszny stan. Czy nie mamy takiego wyrazu gdy myślimy o letnim leniuchowaniu?! To tyle. Jutro mój "poniedziałek" i wcale mnie to nie martwi. Dziękuję Wam serdecznie za zaglądanie i komentarze. Pozdrawiam serdecznie.

12 komentarzy :

 1. Uwielbiam bociany :) Zawsze mi się kojarzą z nostalgią i takim wewnętrznym spokojem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, bociany to takie nasze kochane ptaszyska i wyglądamy ich z utęsknieniem wiosną. Pozdrawiam

   Usuń
 2. Piękne zdjęcia kolegiaty, są wręcz baśniowe ;-)) Kocham fotografować kwiaty, zawsze cudownie się prezentują w zbliżeniach ;-)) W miniony "długi" weekend byłam na wsi, takiej bez kur i krów, ale wsi. Poszłyśmy na spacer i po kilkudziesięciu metrach ukazały nam się dwa bociany na tzw. żerowisku, kawałek dalej na polu malowały się żurawie, donośnie informując, że tam są. No i ?? Wyszłam jeden raz z domu bez aparatu i nic nie uwieczniłam z tegoż spaceru :-(( Na drugi dzień o tej samej porze z aparatem w kieszeni pola były puste i ciche ;-)) Miałam pecha i tyle. Za to widoki i dźwięki w sercu są pieknym wspomnieniem ;-)) Przepiękne zdjęcia wykonałaś ;-))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Karolinko tym pięknym widokom jak piszesz zrobiłaś zdjęcie w swoim umyśle i sercu, a to najważniejsze. Pozdrawiam

   Usuń
 3. Pokazałaś piękne swoje okolice. Nawet nie wiedziałam, że zboże jest już tak duże. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Krysiu! Cieszę się, że mogę przybliżyć swój region. Pozdrawiam

   Usuń
 4. Zboże dojrzewa z dnia na dzień,ani sie nie obejrzymy i będą żniwa (a ich boję się zawsze najbardziej)
  Pięknie uchwyciłaś uroki kolegiaty i naszej natury.Bociany też bardzo lubię ;) Zawsze towarzyszą nam przy pracy na łące.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ty Saizen też pięknie to ujęłaś...

   Usuń
 5. piękna zdjęcia i ten nasz Tum jest jedyny na świecie, zrób kiedyś zdjęcie absydy zachodniej z Jezusem tronującym:)ola

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ola, w ubiegłym roku absydę zachodnią trochę opisałam w poście z 16 czerwca 2013. Choć zajrzałam do tego postu i może masz racje - muszę zrobić nowe zdjęcie i nowy opis.

   Usuń
 6. Mieszkasz w bardzo ładnej okolicy Izo. Patrzę na Twoje zdjęcia i odpoczywam bo kaczki pływające po jeziorze i bociek na łące od razu kojarzą mi się z wakacjami. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszystko wskazuje na to, że niedługo będę tę Kolegiatę widzieć na żywo. Jednym słowem będę chyba w Tumie:) Świetne zdjęcia!

  OdpowiedzUsuń