sobota, 14 grudnia 2013

Grudniowe klimaty

Podczas wczorajszego spaceru zrobiłam takie oto zdjęcie naszego stawu... Jakieś ślady mrozu na wodzie w postaci początków zmarzliny, ale temperatura dodatnia, wiatr porusza wodę robiąc niewielkie fale w formie zmarszczek.
A tymczasem czy pamiętacie? W ubiegłym roku zima przyszła przed 1 listopada. Niesamowity efekt- śnieg, mgła i zastygłe w lodowym uścisku opadłe liście...
Robiąc porządki znalazłam tomik wierszy Jarosława Iwaszkiewicza "Wszystkie owoce świata" i taki wiersz: "Kiedy chłodny deszcz pada, wchodzę miedzy drzewa, I zimna, szmerna ciemność zaraz mnie uwięzi, Nie wiem , czy szumią liście, czy szumi ulewa, I radość moja wzrasta wśród mokrych gałęzi.
Wszystko czym co dzień żyje, gdzieś się zaprzepaszcza, Przytulam się do drzewa i chłód mnie przenika, Siostra noc mnie przygarnia połą swego płaszcza, I świat się odnajduje- w miarę jak świat znika." To tyle Jarka... U mnie dziś temperatura na plusie, mgła, dzika róża za oknem w kropelkach deszczu. Czas zacząć dzień filiżanką dobrej herbaty... Przyjemnego weekendu Wam życzę i miłych porządków przedświątecznych. Iza

8 komentarzy :

 1. Nastrojowe pejzaże... i bardzo piękny wiersz ;-))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Karolinko! Wiersz piękny, ale nie polecam tego tomiku wierszy Jarosława- jest bardzo mroczny!

   Usuń
 2. Pamiętam zeszłoroczną zimę i śnieg w październiku, który pokrył kwitnące jeszcze malwy i róże. mam nawet gdzieś zdjęcie tego cudnego zjawiska , bo róża w śniegu wygląda obłędnie:) Dziś u mnie mglisto, deszczowo i plusowo..pogoda troszkę obniża nastrój , mam nadzieję jednak na fajny dzień czego i Tobie Izo życzę:) Ina

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne zdjęcia! Spacery w tym roku jakoś mi nie wyszły, szkoda, bo bardzo odprężają i pozwalają być bliżej z naturą! Pozdrawiam ciepło!

  OdpowiedzUsuń
 4. "Siostra noc mnie przygarnia połą swego płaszcza". Mocne, moja siostra noc nie chce mnie utulić żadną połą.... i muszę słuchać radia. Odkryłem stacje, na której "lecą" w nocy audiobooki. Ta pora roku nie sprzyja mojemu zadowoleniu z życia, zdecydowanie lepiej działaja na mnie zdjecia pierniczków niż zimne krojobrazy, liście topielce i drzewa z klubu nudystów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję że jeszcze przed świętami uda mi się zamieścić zdjęcie, które Ci się spodoba, a może nawet poprawi humor!

   Usuń