środa, 9 października 2013

Kolegiata w barwach jesieni

Dziś zabrałam aparat i korzystając z pięknej , złotej jesienni postanowiłam pokazać jesienną kolegiatę na zdjęciach!
Te zdjęcia robiłam do południa. Potem byłam zajęta turystami. Najpierw wycieczka z Łodzi. Dwie gimnazjalistki zachowywały się tak swobodnie i były tak rozbawione, że nie reagowały na dyscyplinujące uwagi. Z nauczycielkami " przeginały" z żartami. Lubię dzieci i młodzież, w końcu pracowałam w tej branży 25 lat, ale są pewne granice, których przekraczać nie wolno. One były chwilami wprost bezczelne i niegrzeczne. Pierwszy raz spotkałam się w kolegiacie z czymś takim. Później byli Niemcy plus minus roczniki powojenne. Para. Ona była krótko, zachwycała się wnętrzem ,ale szybko poszła. Facet skrzywił się znacząco i powiedział- " Niedobra" Chyba miała problemy zdrowotne i była kapryśna z tego powodu, tak to odczytałam. Z nim chodziłam przeszło godzinę. Rozmawialiśmy wszystkimi językami świata. Po niemiecku pamiętam liczebniki, niektóre słowa i zwroty. Nie ważne, bawiliśmy się świetnie! Wychodzę z założenia, że na wycieczkę ludzie jadą przede wszystkim po to, żeby się dobrze bawić i oderwać od codziennych trosk. Wystarczy uśmiech , życzliwe podejście, miłe słowo, dobry humor, zainteresowanie i zaangażowanie ! To, że dobrze się bawią jest dla mnie największą nagrodą. Na koniec podpadłam Krasnalowi. Przyjechał z grupą śląskich przewodników. Miał chrypę i zaproponowałam, że będę mu pomagać. To nie był dobry pomysł !. Mówiliśmy na zmianę. Na koniec przytargali kajety i dyktowałam im swój numer telefonu...Zadarłam z konkurencją, co może wróżyć kłopoty ... Ale co tam! To tyle na dziś. Dziękuję za pochlebne komentarze. Pozdrawiam serdecznie Wszystkich!!!

3 komentarze :

  1. Jesień jest piękna. Ma tyle barw, których nie dostrzegamy w codziennym, zatroskanym życiu. Dobrze, że można te wszystkie troski złożyć na ręce Boga. To prawdziwa ulga. Kolegiat wygląda jak zamek warowny na ogromnej pustej przestrzeni. Koniecznie muszę się tam wybrać, to musi być wspaniałe miejsce. Dziś u mnie deszcz, mgła...a u Ciebie tak pięknie, że nie chce się wracać do rzeczywistości. Pozdrawiam Ina

    OdpowiedzUsuń
  2. Ach ta dzisiejsza młodzież! I to jeszcze dziewczyny! A jak byłaś lepsza w otwartym konkursie, to Krasnalem się nie martw.

    OdpowiedzUsuń
  3. To drugie zdjęcie takie pięknie pocztówkowe! Masz rację, ja też wybierając sie na wycieczkę oczekuję dobrej zabawy, ale przy tym jestem ciekawa miejsc, które odwiedzam!

    OdpowiedzUsuń