wtorek, 23 kwietnia 2013

Już rok...

Moja lobelia przylądkowa wysiana w lutym.Jak zakwitnie -jedna będzie niebieska, druga mix kolorów To już rok jak piszę ten blogZałożyłam go dokladnie 22 kwietnia 2012 roku.Wtedy jeszcze nasza mała Kalinka siedziała u mamy w brzuchu, a teraz ma 11 miesięcy i wczoraj po raz pierwszy stanęła sama na nóżki w łóżeczku. Ja wczoraj miałam tak zakręcony dzień,że zapomniałam o wieczornym seansie ostatniego odcinka Downton Abbey(obejrzę na necie)A tu już od następnego poniedziałku leci 2 sezon.Wczoraj w naszym klubie książki omawialiśmy "Francuskiego ogrodnika"Santa Montefiore. Wszystkim bardzo się ta ksiażka podobała.Pytanie: Czy to możliwe,żeby był mężczyzna, bogaty, przystojny,który będzie kochał jedną kobietę przez całe życie i żył wspomnieniami jednego roku z nią spędzonego?Rozstając się po tym bardzo udanym spotkaniu wszystkie życzyłyśmy sobie takiego francuskiego ogrodnika. Mnie z kolei ścigały wspomnienia z przeszłości, bo do lokalu, w którym mieliśmy spotkanie weszła nagle duża grupa pracowników z mojego byłego zakladu pracy. Dziś przypomniałam sobie o książce do której często wracam.To "Przebudzenie" Antonego de Mello.Zacytuje fragment-"Ilekroć usiłujesz się czegoś wyrzec, ulegasz złudzeniu.(...)Jeśli wyrzekasz się czegoś, to zrastasz się z tym na zawsze.Kiedy coś zwalczasz, wiążesz się z tym na wieki.Tak długo, jak z tym walczysz, tak też długo dajesz temu moc.(...)Tak wiec musisz "przyjąć " swoje demony, bo kiedy z nimi walczysz dajesz im siłę.Jedynym sposobem,aby się z tego wyzolić, jest poddać się temu.Nie wyrzekaj się niczego, poddaj się!Pojmij prawdziwą wartość takiego czy innego obiektu,a już nie będziesz musiał się go wyrzekać.Po prostu odpadnie to od ciebie." Miało być uroczyście- ze względu na rocznicę,a wyszło refleksyjnie...Pozdrawiam wszystkich i życzę słońca- na dworze i w sercu.

4 komentarze :

 1. Po prostu idź do przodu nie przejmuj sie co inni o Tobie myślą i mówią.Rób co musisz i chcesz zrobić, ale nie dla innych tylko dla siebie. -znalazłam ten cytat gdzieś w necie i bardzo mi sie podobał, wcielenie go w życie nie jest łatwe, ale trzeba próbować :) Ciekawa jestem jak zakwitnie Lobelia jak będzie wygladać mix ? Czekam na zdjęcia Pozdrawiam Iwona

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki Iwonko! Jak tylko zakwitną nie omieszkam pokazać.Ale kiedy się to stanie -nie wiem.Siałam lobelię pierwszy raz.

  OdpowiedzUsuń
 3. Lobelia jeśli dobrze kojarzę to ma takie niebieskie drobne jakby różyczki w innym kolorze nie widziałam. Wrzuć fotkę jak zakwitnie to zobaczę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Najpopularniejsza jest niebieska i fioletowa.Też jestem ciekawa jak będzie wyglądał ten mix kolorów.Oczywiście będzie fotka.

  OdpowiedzUsuń