środa, 27 marca 2013

Pelargonie i John Bates z "Downton Abbey"

Moje pelargonie siane z nasion mają miesiąc i wyglądają tak jak widać na zdjęciu.Jeśli wszystkie sadzonki wyrosną pięknie to będzie ich ok.30. Dziś jadę kupić kreację na wesele.Zobaczę co uda mi się upolować.Wczoraj dowiedziałam się,że jedna śliczna dziewczyna, przyjaciółka mojej córki też intensywnie szuka kracji.Jestem podminowana, więc ten post bedzie krótki....Zmiana tematu.Zastanawialam się wczoraj co takiego jest w serialu "Downton Abbey",że podbija serca telewidzów.Niecodzienne plenery,życie wyższych sfer i ...ludzie, którzy mają zwyczajne ludzkie problemy.Moim ulubieńcem jest John Bates(Brendon Coyle ur.1963)- facet już niemłody,ale ciągle atrakcyjny.Którz z nas nie chciałby mieć w otoczeniu takiego Batesa,który stanie w obronie, pocieszy, opowie się po słusznej sprawie.Bates jest szlachetny, bo..."Ten jest najszlachetniejszy w całym ludzkim tłumie, kto oprócz łez własnych -łzy innych rozumie". Iwonko- pozdrawiam.Wszystkim,którzy tu zaglądają i pozostawiają komentarze- dziekuję.Życzę miłego dzionka i ciepłego słonka.

4 komentarze :

 1. Bardzo ładna roślinka, wygląda na to ,że eksperyment się powiódł i będziesz mieć pelargoniowy ogród :) co do serialu to też się zastanawiam co ludzie w nim widzą :)

  OdpowiedzUsuń
 2. W każdym razie pelargonie ładnie rosną.Ja lubię seriale,które mają konkretną,zwartą akcję, początek i koniec.Stąd pewnie moja fascynacja Dowton Abbey.Podoba mi się sposób narracji.Najpierw wyłonił się problem( śmierć przyszłego sukcerora ordynacji na Tytaniku)i poznaliśmy rodzinę, i służbę.Teraz akcja się rozwija i zagłębiamy się w szczegóły.Poznajemy członków rodziny i służbę.Tam świat skupia się jak w soczewce- charaktery, ambicje,dażenia, intrygi...Samo życie.Serial świetnie zrobiony!

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetnie wychodowałas pelargonie,zasilasz już je nawozem ?
  Ciekawe czy wszystkie będą miały kwiat w jednakowej barwie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ula, jeszcze nie zasilam nawozem.Niech póki co radzą sobie same.Kwiaty powinny być białe, jasnoróżowe,różowe i łososiowe...

  OdpowiedzUsuń